Büyülerle Yaşamak

12 Temmuz 2017

Geçmişten gelen bazı gelenekler ve uygulamalar içinde kuşkusuz ki büyülerin yeri ayrıdır. Çünkü büyüler ile birlikte hayatımıza giren oldukça farklı ve değişik nokta bulunur. İnsanlar büyülerin inanılmaz farklı doğasına ve kendi kurallar bütününe yaklaşım gösterirlerken diğer taraftan da söz konusu etkileri yönetmek isterler. Örneğin evlilik büyüsü ile evlenmeyi arzulayan genç kızlar olduğu gibi kavuşma büyüsü ile uzakları yakın etmek isteyen çiftler var olabilir. Bu anlamda büyü sadece bir uygulama değil aynı zamanda yaşamda izler bırakan bir araç olarak da tanımlanabilir. Ki böylesi daha yerinde ve daha sabit olacaktır.

İnsanlar çok uzun süreler öncesinden bu yana doğa üstü güçlerin etkinliğinin ve bu güçler ile bir şeylerin meydana getirilebileceğinin farkındaydılar. Bundan dolayı bir takım büyü çeşitleri hayatlarda yer etmeye başladı. Pek çok kişi kısmeti açılsın diye, kızı evlenebilsin diye, oğlu gelin bulsun diye, aileler dağılmasın diye ve benzer pek çok nedenden ötürü büyü yaptırdı.

Söz konusu büyülerin tamamına yakınının iyi niyetli olması ise farklı noktaları da ortaya çıkarma anlamında bir temeldir. İyi niyetli büyülere zıt olarak ölüm büyüsü, sabun büyüsü, ayrılık büyüsü gibi farklı amaçlar taşıyan büyüler de yer alırlar. Medyumların yapacakları büyüler çerçevesinde ve kullandıkları bir takım söz öbekleri ile dualar bazında farklı uygulamaların görüldüğü ve büyüsünün yapıldığı muhakkaktır.

Yorum Yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir